mérgezetlen csecsemők

Tisztában vagyunk azzal, hogy a gyermekeinket születésük pillanatától mérgezzük? Ez tény! Sajnos igaz! Hol a megoldás? Sodium Lauryl, illetve Sodium Laureth Sulfatementes sampon, habfürdő. Vagy újabban átnevezve, ammoniumra, a hatás ugyan az, a méreg se jobb a másiknál. Vagy a talkum mentes babahintőpor. Nem is beszélve a fluorid mentes fogkrémről Segítsünk gyerekeinknek egészségesen élni, már születésükkor!

Ági vagyok

fubenfaban: enHurai Józsefné, Ági vagyok. Tanácsadóként dolgozom, a Neways International cégnél. Igyekszem folytonos tanulás és képzés mellet,tudásomat mindenki javára fordítani. Szivesen válaszolok kérdésekre, segítek megkeresni a legjobb megoldást a következő oldalon: www.bionomland.eu
Kívánok mindenkinek jó egészséget.

Ajánlott oldalak

Dániel vagyok

fubenfaban: Dancus Mamám csak Dancusnak nevez. 3 évesen allergiás voltam mindenre, ami fű és virág. Nem kaptam levegőt, nem tudtam aludni, nagyon rossz volt. Anyukán vett a Newaystől termékeket, amikor 5 éves lettem, mert már pipát kellett használni. És fél év múlva már nem kellett orvosság, meg pipa, a doktor néni is azt mondta, nem is igaz, hogy én valaha is allergiás voltam. Azóta sincs semmi bajom, pedig nem régen lettem 8 éves.

Friss topikok

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Elég-e a gyógynövényekbe vetett hit?

2008.02.01. 23:15 - fuben-faban

Amerikai kutatók szerint nagyon sokan úgy alkalmazzák a gyógynövény készítményeket, hogy nem ellenőrzik a tudományos irányelveket.

 
Bardia és munkatársai több mint 30 ezer amerikai felnőtt adatait vizsgálták meg, akik egy 2002-es felmérésben szerepeltek. A felmérés szerint több mint 3300-an mondták, hogy használnak gyógynövény-készítményeket.

A kutatók elsősorban arra a 609 emberre összpontosítottak, akik az alábbi gyógynövények egyikét szedték: echinacea, ginzeng, fokhagyma, orbáncfű, szója vagy kava kava.

A kutatók megvizsgálták, van-e tudományos bizonyíték arra, hogy ezek a készítmények alkalmasak a vizsgáltak betegségeinek gyógyítására. A résztvevők körülbelül fele megfelelően használta a gyógynövényeket. Ezen a két gyógynövényen kívül a résztvevők mintegy egyharmada vette figyelembe a tudományos bizonyítékokat.

Az eltérés az egyes gyógynövények alkalmazása között nagy voltak, például tudományos tények alapján használta az echinaceát a résztvevők 68 százaléka, míg a ginzengnél ez a szám csak 3 százalék volt.

Dr. Bardia szerint a gondot részben az okozhatja, hogy sok beteg és sok orvos egyszerűen még csak nem is beszél a gyógynövény-készítményekről, és ezen változtatni kell.

Az orvosoknak, gyógyszerészeknek és más egészségügyi szakembereknek felvilágosítást kell adniuk, és fel kell hívniuk a fogyasztók figyelmét a gyógynövények helyes alkalmazására – írja a szerző.

Web MD

Remélhetőleg kicsi hazánkban is lesz egy szemlélet változás. Ránk férne.

Hurai Ági

A bejegyzés trackback címe:

https://csecsemomergezes.blog.hu/api/trackback/id/tr13321624

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása