mérgezetlen csecsemők

Tisztában vagyunk azzal, hogy a gyermekeinket születésük pillanatától mérgezzük? Ez tény! Sajnos igaz! Hol a megoldás? Sodium Lauryl, illetve Sodium Laureth Sulfatementes sampon, habfürdő. Vagy újabban átnevezve, ammoniumra, a hatás ugyan az, a méreg se jobb a másiknál. Vagy a talkum mentes babahintőpor. Nem is beszélve a fluorid mentes fogkrémről Segítsünk gyerekeinknek egészségesen élni, már születésükkor!

Ági vagyok

fubenfaban: enHurai Józsefné, Ági vagyok. Tanácsadóként dolgozom, a Neways International cégnél. Igyekszem folytonos tanulás és képzés mellet,tudásomat mindenki javára fordítani. Szivesen válaszolok kérdésekre, segítek megkeresni a legjobb megoldást a következő oldalon: www.bionomland.eu
Kívánok mindenkinek jó egészséget.

Ajánlott oldalak

Dániel vagyok

fubenfaban: Dancus Mamám csak Dancusnak nevez. 3 évesen allergiás voltam mindenre, ami fű és virág. Nem kaptam levegőt, nem tudtam aludni, nagyon rossz volt. Anyukán vett a Newaystől termékeket, amikor 5 éves lettem, mert már pipát kellett használni. És fél év múlva már nem kellett orvosság, meg pipa, a doktor néni is azt mondta, nem is igaz, hogy én valaha is allergiás voltam. Azóta sincs semmi bajom, pedig nem régen lettem 8 éves.

Friss topikok

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Gyógyító illatvarázs - Illóolajok és aromaterápia télre

2008.02.01. 22:30 - fuben-faban

Címkék: nátha természetgyógyászat aroma influenza illóolaj

Javában tart a tél, s vele együtt a különböző, részben vírusok, részben baktériumok okozta légúti megbetegedések szezonja. Ezek tüneteinek kezelésében, illetve a gyógyulás folyamatában hasznos segítőink lehetnek az illóolajok...

 


Nátha, influenza, hörghurut, torok- és gégegyulladás, orrgarathurut, orrmelléküreggyulladás..., sorolhatnánk még tovább is a tipikus téli megbetegedéseket. Tüneteik közt említhető a láz, a fájdalmas nyeléssel társuló torokszárazság, az orrjáratok - nyálkahártya megduzzadása miatti - eldugulása, a légutak nyálkahártyáinak gyulladása, kóros váladék lerakódása a nyálkahártyákon és a hörgőkben, valamint a köhögés.


SOKAT TUDÓ ILLATOK

Az említett betegségek és tünetek kezelésében, illetve megszüntetésében hasznos segítőink lehetnek az illóolajok, amelyek több olyan gyógyhatással is bírnak, amelyekre a gyógyulásunkhoz feltétlenül szükségünk van. így például:

  • fertőtlenítenek
  • antimikrobiális hatásúak
  • hurutoldók, köptetők
  • hörgők görcsét oldok, köhögéscsillapítók
  • nyugtatok
  • immunstimulánsok
  • szagtalanítók.

Az illóolajok egy része a tüdőn keresztül választódik ki, így segíti elő a letapadt kóros váladék elfolyósítását, majd a hígabb váladék felköhögését és kiürítését a hörgőcskékből, a hörgőkből, illetve a légcsőből. Ilyen hatású például az ánizs-, az édeskömény-, az eukaliptusz-, a kajeput-, a niaouliolaj, vagy a fenyőolajok többsége.

ENYHET HOZÓ LÉLEGZET

Az illóolajok kedvező gyógyhatásért felelős alkotórészei a szoba levegőjéből, a fürdővíz gőzéből belélegezve vagy inhalálás során juthatnak be a légutakba. Az illóolajokat e célból cseppenthetjük zsebkendőre - 2-3 csepp -, az aromalámpák vizébe - a helyiség méretétől függően 5-20 cseppet-, avagy az általunk készített légfertőtlenítő permettel juttathatjuk a lakószobák és a munkahelyek adott helyiségeinek légterébe. Ez utóbbi elkészítéséhez 100 ml vízhez 100 csepp illóolajat tegyünk!

NE FELEDJÜK! Használat előtt alaposan rázzuk fel, hogy az illóolajcseppek jól eloszoljanak a vízben! Az illóolajok ugyancsak jól ismert alkalmazásmódja az inhalálás. Ebben az esetben 10-1 5 csepp illóolajat vagy illóolaj-keveréket kell hozzáadni 1-1,5 I forró vízhez vagy - mondjuk- kamillateához. Aromafürdő készítésekor 1 kádnyi vízhez 10-15 csepp illóolaj adható, amit előzőleg tejben, tejszínben vagy habfürdőben kell feloldani.

FONTOS! Ha szaunában szeretnénk illóolajat használni, az illóolajok mennyiségét a szauna légterének nagyságához kell igazítani. De azt se hagyjuk figyelemén kívül, hogy az illóolajok gyúlékony anyagok!

„DUNSZTOLT" BETEG

A felsorolt alkalmazásoknál az illóolajok gyógyhatásai a vízgőz kedvező hatásaival egészülhetnek ki. Ilyen a légutak szárazságát enyhítő hatás, illetve a kóros váladék elfolyósítása.

A légutak szabaddá tételét segíthetjük elő akkor is, ha egy evőkanálnyi zsíros olajba (pl. mandula-, földimogyoró-, sárgabarackmag- vagy szőlőmagolaj) elkeverünk 5-6 csepp illóolajat (niaoulint, borsosmentát vagy citromolajat), és ezzel kenjük be az orrszárnyak alsó részét.

Az illóolajok jó zsíroldékonyságuknak köszönhetően a bőrön keresztül felszívódva is kifejtik gyógyhatásúkat, emiatt gyakran használják őket különböző összetételű légzéskönnyítő mellkasi krémek és olajok formájában. Elsősorban az eukaliptuszt, a niaoulint, a kakukkfüvet, a borsosmentát, a fenyő- és a rozmaring-illóolajokat. Többnyire 1-5%-os koncentrációban alkalmazzák őket. Aki légzéskönnyítő olajat szeretne készíteni, 100 ml zsíros olajhoz 1-5 ml illóolaj-keveréket adjon! A légzéskönnyítő olajokkal egyébként a mellkast és a hátat kell bekenni, majd fóliával le kell takarni, végül pedig törülközőt rátenni. Ezt követően a mellkast és a hátat melegen kell tartani, hogy a „dunsztolódás" folyamán az illóolajok tökéletesen kifejthessék gyógyhatásúkat.

LÁZŰZÉS...

A légúti megbetegedéseket kísérő láz mérséklésére illóolajos borogatás is használható, melyet úgy készíthetünk el, hogy 1 dl-nyi vízbe 1-1 5 csepp borsosmenta-illóolajat cseppentünk, majd nagyon alaposan összerázzuk. Ezután fél liternyi állott vízbe beleöntjük, és jól elkeverjük. Ezt követően pelenkát vagy valamilyen más puha anyagot belemártunk az aromás vízbe, azzal jól átitatjuk, kicsavarjuk, majd az aromavizes anyaggal a csuklót és a bokát betekerjük. A borogatást átmelegedés után napjában többször is cseréljük!

NE FELEDJÜK! Az aromás vizet az illóolajcseppek egyenletes eloszlatása érdekében minden alkalmazás előtt alaposan össze kell keverni!

KINCSESTÁR

A különféle formában használt illóolajok az enyhébb lefolyású légúti megbetegedések megelőzésében, illetve kezelésében sokszor önmagukban is elegendőek, és megbízható segítséget nyújthatnak a panaszok leküzdésében, más esetekben pedig hatékony kiegészítői lehetnek a gyógyszeres és egyéb kezeléseknek. Hozzájárulnak a kórfolyamat lefolyásának meggyorsításához és a panaszok mielőbbi megszűnéséhez.

„SZAGOS" PATIKA

  • FERTŐTLENÍTŐ, VÍRUS-ÉS BAKTÉRIUMELLENES ILLÓOLAJ: a citrom-, a grépfrút-, a limett-, a különféle fenyőolajok, a kakukkfű-, a szegfűszeg-, a fahéj-, a teafa-, a citromosteafa-illóolajok.
  • KÖHÖGÉSCSILLAPÍTÓ: a kakukkfű- és a szurokfű-illóolajok.
  • A hörgők görcsét oldja a kakukkfű-illóolaj.
  • Szagtalanít és a légutak szabaddá tételében segít a grépf-rút- és a borsosmenta-illóolaj.
  • Ha a légúti megbetegedés köhögéssel is együtt jár, hasznos lehet a fertőtlenítő hatású illóolajokkal együtt olyan ILLÓOLAJOK PÁROLOGTATÁSA is, amelyek a fertőtlenítő hatás mellett nyugtató hatásúak is. Ilyen például a citromfű-, a narancsvirág-, a levendula-és a koriander-illóolaj.

dr.Babuska Péter írása alapján

Hurai Ági

A bejegyzés trackback címe:

https://csecsemomergezes.blog.hu/api/trackback/id/tr33321580

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása