![]() |
A megkérdezett szülők 81 százaléka mondta, hogy szeretné megbeszélni a gyermekorvossal a kiegészítők kérdését, de ezt valójában csupán 36 százalékuk tette meg.
Erre a megbeszélésre viszont nagyon nagy szükség lenne, mert a fenti vizsgálatból kiderül, hogy ezek a növényi táplálékkiegészítők igen veszélyesek lehetnek gyermekkorban, hatásukat viszont nem is vizsgálták gyermekeknél.
A gyógynövények mérgező anyagokat, toxinokat tartalmazhatnak, például ólmot vagy arzént, és nem ritka a mellékhatás, a gyógyszerekkel való kölcsönhatás vagy az allergia sem, például a zúzódásokra használt fekete nadálytő és a fertőzésekre alkalmazott törpe tölgy egyes esetekben májkárosodást okozhat.
Néhány alternatív kezelési mód, mint például a masszázs és az akupunktúra gyermekeknél is eredményesen és veszélytelenül alkalmazható, de gyógynövény-készítményeket ne adjunk a gyereknek.
Mit is tehet az okos szülő? Mindent megbeszél az orvossal.
Amig a gyermek gyógyszert szed, nem fogyaszt táplálékkiegészítőt, csak utána, hogy a meggyötört szervezet hamarabb talpra álljon.
Az sem mindegy, hogy a téli időszakban és tavasszal tudjuk e pótolni a vitaminokat és ásványi anyagokat? Ha másképp nem, akkor táplálékkiegészítővel, pl. Junior Max-szal , és így a vírusos, fertőzéses, náthás időszakot is kivédjük. Azért betegszünk meg ilyen időtájt, mert legyengült a szervezet ellenálló képessége, ilyenkor már a piacokon kapható élelmiszer tápanyag és vitaminkészlete alaposan lecsökken. Ezért pótolni kell.
TEHÁT a táplálékkiegészítő NEM GYÓGYSZERREL EGYÜTT, HANEM ÚTÁN.
Írj! Szívesen segítek. kapcsolat@bionomland.hu
Hurai Ági