mérgezetlen csecsemők

Tisztában vagyunk azzal, hogy a gyermekeinket születésük pillanatától mérgezzük? Ez tény! Sajnos igaz! Hol a megoldás? Sodium Lauryl, illetve Sodium Laureth Sulfatementes sampon, habfürdő. Vagy újabban átnevezve, ammoniumra, a hatás ugyan az, a méreg se jobb a másiknál. Vagy a talkum mentes babahintőpor. Nem is beszélve a fluorid mentes fogkrémről Segítsünk gyerekeinknek egészségesen élni, már születésükkor!

Ági vagyok

fubenfaban: enHurai Józsefné, Ági vagyok. Tanácsadóként dolgozom, a Neways International cégnél. Igyekszem folytonos tanulás és képzés mellet,tudásomat mindenki javára fordítani. Szivesen válaszolok kérdésekre, segítek megkeresni a legjobb megoldást a következő oldalon: www.bionomland.eu
Kívánok mindenkinek jó egészséget.

Ajánlott oldalak

Dániel vagyok

fubenfaban: Dancus Mamám csak Dancusnak nevez. 3 évesen allergiás voltam mindenre, ami fű és virág. Nem kaptam levegőt, nem tudtam aludni, nagyon rossz volt. Anyukán vett a Newaystől termékeket, amikor 5 éves lettem, mert már pipát kellett használni. És fél év múlva már nem kellett orvosság, meg pipa, a doktor néni is azt mondta, nem is igaz, hogy én valaha is allergiás voltam. Azóta sincs semmi bajom, pedig nem régen lettem 8 éves.

Friss topikok

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

A táplálékkiegészítők szedése gyermekkorban.

2008.02.22. 19:47 - fuben-faban

Címkék: betegség kismama gyógyszer gyermek allergia természetgyógyászat táplálékkiegészítő hiánybetegség

 
A vizsgálat szerint a szülők 21 százaléka ad gyermekének alternatív gyógyszereket, közöttük gyógyfüveket is.

A megkérdezett szülők 81 százaléka mondta, hogy szeretné megbeszélni a gyermekorvossal a kiegészítők kérdését, de ezt valójában csupán 36 százalékuk tette meg.

Erre a megbeszélésre viszont nagyon nagy szükség lenne, mert a fenti vizsgálatból kiderül, hogy ezek a növényi táplálékkiegészítők igen veszélyesek lehetnek gyermekkorban, hatásukat viszont nem is vizsgálták gyermekeknél.

A gyógynövények mérgező anyagokat, toxinokat tartalmazhatnak, például ólmot vagy arzént, és nem ritka a mellékhatás, a gyógyszerekkel való kölcsönhatás vagy az allergia sem, például a zúzódásokra használt fekete nadálytő és a fertőzésekre alkalmazott törpe tölgy egyes esetekben májkárosodást okozhat.

Néhány alternatív kezelési mód, mint például a masszázs és az akupunktúra gyermekeknél is eredményesen és veszélytelenül alkalmazható, de gyógynövény-készítményeket ne adjunk a gyereknek.

Mit is tehet az okos szülő? Mindent megbeszél az orvossal.
Amig a gyermek gyógyszert szed, nem fogyaszt táplálékkiegészítőt, csak utána, hogy a meggyötört szervezet hamarabb talpra álljon.

Az sem mindegy, hogy a téli időszakban és tavasszal tudjuk e pótolni a vitaminokat és ásványi anyagokat? Ha másképp nem, akkor táplálékkiegészítővel,  pl. Junior Max-szal , és így a vírusos, fertőzéses, náthás időszakot is kivédjük. Azért betegszünk meg ilyen időtájt, mert legyengült a szervezet ellenálló képessége, ilyenkor már a piacokon kapható élelmiszer tápanyag és vitaminkészlete alaposan lecsökken. Ezért pótolni kell.

TEHÁT a táplálékkiegészítő NEM GYÓGYSZERREL EGYÜTT, HANEM ÚTÁN.

Írj! Szívesen segítek. kapcsolat@bionomland.hu

Hurai Ági

A bejegyzés trackback címe:

https://csecsemomergezes.blog.hu/api/trackback/id/tr95350627

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása